Dwóch rannych

Liczyliśmy na to, że uda nam się zbliżyć do czołowej ósemki. Niestety nie wyszło. Choć tradycyjnie w meczu z zespołem FC Reiter Toruń były emocje to jednak zabrakło najważniejszego– zwycięstwa. Mecz zakończył się remisem 1:1.

W miniony weekend Jagiellonia zmierzyła się z zespołem z Torunia. Goście potrzebowali trzech punktów by ustabilizować swoją pozycję w czołowej ósemce, zaś nasza drużyna potrzebowała zwycięstwa by do tej strefy się zbliżyć.

Pierwsza połowa meczu zdecydowanie była rozgrywana pod dyktando żółto-czerwonych. Niestety zawodziła skuteczność. Można było schodzić na przerwę wygrywając może i nawet pięcioma bramkami. Ale tak się nie stało. Albo rywali ratował słupek lub poprzeczka albo ich golkiper. A do tego doszło jeszcze sporo niecelnych strzałów. Co gorsza, rywale wykorzystali jedną ze swoich nielicznych okazji i w 7. minucie objęli prowadzenie, które utrzymali do końcowego gwizdka pierwszej połowy.

Po przerwie obraz gry się odmienił. Goście wyciągnęli wnioski i zaczęli grać wyżej i odważniej. Tym samym nasz zespół nie miał już tyle okazji do uderzeń na bramkę. A jeśli już te okazje były to znowu zawodziła skuteczność. Ostatecznie udało się doprowadzić do remisu po rzucie karnym, który pewnie wykorzystał Neme.

Tak naprawdę to był mecz dla koneserów. Działo się dużo, ale zabrakło bramek. Szwankuje nam skuteczność. Musimy na takim poziomie wykorzystywać takie sytuacje. Będziemy nad tym pracować. Chcieliśmy grać o całą pulę, ale ten punkt trzeba szanować – mówi Karol Domalewski, asystent trenera w białostockim zespole.

To kolejny mecz, w którym mamy sytuacje i nie zamieniamy ich na bramki. Chcemy zdobywać punkty w każdym kolejnym meczu – dodał Mateusz Lisowski nasz kapitan.

Po 20 kolejkach nasz zespół zajmuje 10. miejsce w tabeli ze stratą sześciu punktów do torunian, którzy są na miejscu ósmym. Miejsce przed nami znajduje się ekipa Widzewa Łódź, z którą zagramy w następnej kolejce. Będzie to mecz telewizyjny, czyli potyczkę Jagi z Widzewem obejrzymy na antenie TVP Sport. To spotkanie już 20 lutego o godz. 18.15.

Galerię zdjęć ze spotkania z FC Reiter Toruń obejrzycie w naszej galerii – ZDJĘCIA